O mně

Jmenuji se Luděk Veselý a pracuji jako programátor. Používám jazyk PHP společně s frameworkem Nette a dalšími knihovnami (především Kdyby). Data ukládám do relačních databází (MySQL nebo lépe Percona) i dalších úložišť (Elasticsearch). Snažím se dodržovat přehlednou strukturu aplikace i kódu. Pracuji v týmu (požíváme JIRA Agile, GitHub) a nedělá mi problém nastavit server (Debian, Bash, Docker).

Snažím se udržet v obraze, takže občas navštívím nějakou konferenci nebo sraz (Posobota, Devel). Zajímám se o nové technologie, aktuálně se snažím proniknout do nástroje Docker. Před tím jsem zkoumal algoritmy pro doporučování a shlukovou analýzu (Apache Mahout), ke kterým jsem přičichl při psaní bakalářské práce.

V týdnu pobývám v Praze, kde pracuji pro Atoto.cz a na projektu adBoos (dříve pro slevový portál Slever.cz). Zároveň stále ještě studuji (FIS VŠE), takže čas na další projekty nezbývá. Víkendy trávím na vsi u Kolína. Kromě programování mě baví hudba a cestování sem a tam.


Reference

Atoto.cz

od r. 2016

Pro atoto pracuji jako backend programátor, kde přispívám do vývoje mikroslužeb postavených na Symfony a Silex, zřídka Nette. Primárně pracuji s Elasticsearch a řeším tak vyhledávání a našeptávání. Starrám se také o automatický deployment do Google Cloudu, kde pro orchestraci kontejnerů používáme Kubernetes (v rámci GKE).

AdBoos.com

od r. 2015

Aktuálně vyvíjím nástroj adBoos, který umožňuje správu a řížení reklamních kampaní (sklik, adWords atd.) a jejich vyhodnocování. Systém již používáme ve Slever.cz, snažím se jej ale dostat ven a otevřít pro další potencionální zájemce. Aplikace běží na Nette a knihovnách Kdyby (Doctrine, RabbitMQ, Elasticsearch, Console).

Databáze dopravních nehod ČR

Bakalářská práce, r. 2014

V rámci své bakalářské práce jsem vytvořil databázi dopravních nehod, kterou si můžete zdarma stáhnout a libovolně analyzovat. Nabízím CSV soubor a Docker image s dady v Elasticsearch a pripravenými dashboardy v Kibaně. Více informací a odkazy naleznete na samostatné stránce.

Slever.cz

od r. 2013

Od roku 2013 pracuji jako vývojář pro slevový portál Slever.cz, který patří mezi 5 největších slevových portálů v ČR. Od té doby jsme se rozrostli - z původních dvou programátorů je nyní pětičlenný tým. Web běží na Nette, používá MySQL, Memcached a Elasticsearch. Pro vizualizace a analýzu logů používáme Kibanu. Práci plánujeme s pomocí JIRA Agile.

Collectora software s.r.o.

r. 2012

V roce 2012 jsem pracoval jako vývojář v týmu zajišťující vývoj a podporu inkasního systému v PHP a MySQL pro společnost Transcom s.r.o. Samotný vývoj probíhal v asi desetičlenném týmu, pro spolupráci se využívalo SVN a Redmine.