Elasticsearch - nabídka školení

Rádi byste pronikli do tajů Elasticsearch a dozvěděli se, jak s jeho pomocí naimplementovat vyhledávání na míru vaším potřebám? Chcete se dozvědět o úskalích vyhledávání v češtině a jak je řešit? Zajímá vás, jestli máte vše v Elasticsearch dobře nastavené a co všechno vám tento nástroj nabízí?

Nabízím školení Elasticsearch

Pro všechny tyto případy nabízím školení, během kterého vás seznámím se základy práce s Elasticsearch, podrobně vysvětlím jeho možnosti co se vyhledávání a analytiky týče, nebo poradím s jeho nasazením do produkčního prostředí. Během školení se také můžeme zastavit u konkrétních problémů, se kterými se ve vaší firmě při implementaci Elasticsearch potýkáte.

Přijedu školit do vaší firmy, přičemž školení může být jednodenní nebo dvoudenní. Jednodenní varianta je zaměřena na implementaci fulltextového vyhledávání. V případě dvoudenní varianty pak zbývá více prostoru pro procvičení a také pro důkladnější prozkoumání celého Elastic Stacku.

Co se osnovy týče, tak se nejprve seznámíme se samotným Elasticsearch, ukážeme si, jak do něj data ukládat, jak je číst a jak pracovat s celým clusterem. Následně se podíváme základní datové typy, jejich využití v mappingu a jakým způsobem lze psát queries a v Elasticsearch vyhledávat. Poté již můžeme jít více do hloubky a napsat si vlastní analyzer, který bude perfektně zpracovávat texty, v kterých vyhledáváne. Ukážeme si, jak v Elasticsearch vyhledávat i s překlepy, nebo jak naimplementovat našeptávač. Elasticsearch ale není jen fulltext, takže se také dostane na agregace a skriptování. V neposlední řadě se také podíváme na řazení výsledků - to totiž kromě samotné relevance může zohledňovat například popularitu produktu ve vašem e-shopu.

Kde jsem Elasticsearch používal?

S Elasticsearch jsem začal pracovat nejprve na slevovém portálu slever.cz, kde jsem řešil vyhledávání produktů, logování a základní analytiku (statistiky prodejnosti atd.). Následně jsem jej používal na projektu adboos.com pro ukládání a analýzu statistik stažených z PPC systémů. Poté jsem jej používal na atoto.cz, kde jsem s jeho pomocí implementoval vyhledávání alternativních košíků, fulltextové vyhledávání, našeptávání a základní sběr logů. Nyní s jeho pomocí vytvářím kontroly transakčích dat pro Sodexo, hojně jej také využíváme v Memsource, kde aktuálně pracuji.

Kromě toho o Elasticsearch publikuji články a věnoval jsem se mu i při psaní své diplomové práce, kdy jsem vytvářel fulltextové vyhledávání, které je poskytované jako služba.

Neváhejte se mi ozvat!

V případě zájmů o školení se mi neváhejte ozvat - veškeré kontaktní údaje jsou k dispozici na stránce s kontakty.

Luděk Veselý
E-mail: ludek.vesely@gmail.com
Tel.: 776 129 218

Luděk Veselý

PHP Developer